Keyif Avcısı’ndan örnek davranış

Şehrimizin tanınmış simalarından, doğa, kamp ve Off-Road sporlarıyla adından sık söz ettiren, sosyal medyada “Keyif Avcısı” olarak tanınan doğasever Ferhat Salur, yaban hayvanlarının kışın yiyecek sıkıntısı çekmemesi için örnek bir davranış sergiledi.

Ferhat Salur, ilimizin yüksek kesimlerinde zorlu kış şartları altında yaşayan yaban hayvanları için doğaya yiyecek bıraktı. Bunu uzun yıllardır alışkanlık haline getiren Salur, bu sefer ise yanında çocuklarını da bulundurduve doğa sevgisini onlara da aşılamaya çalıştı.

Ferhat Salur, “Yaban hayvanlarının yiyecek bulmasında zorluk yaşamaması için çocuklarımla birlikte onların bu sıkıntısını gidermek amacıyla kendi imkanlarımızla yaşam alanlarına yiyecek bıraktık. İlimizde Off-Road sporları yapan, ailesiyle birlikte gezi olarak doğaya çıkan birçok kişi var. Benim onlardan istediğim tek şey, özellikle yüksek kesimlerde uygun yerlere yiyecek bırakmaları. Ben doğayı çok seviyorum. Ailemle birlikte doğada vakit geçirmekten duyduğum haz anlatılmaz. Çocuklarımın da doğayı korumalarını öğrenmelerini ve yiyecek bırakmayı öğretmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

You may also like...

Bir cevap yazın